SPRING 2017 LEAGUE WINNERS

 

 

D212 LEAGUE – SUNDAY MOOSE B.G. ADULT / KID

 

1ST PLACE – MOOSE B.G. 10

DJ HINES

MATT BRAY

 

2ND PLACE – MOOSE B.G 1

GLEN ULMAN

JAMES ULMAN

 

3RD PLACE – MOOSE B.G. 4

DALTON BEAUCHOT

MIKE BARNETT

 

D213 LEAGUE – SUNDAY MIKES SPEEDWAY DOUBLES

 

1ST PLACE – MIKES 5

JEFF PACE

LOYD AXE

 

2ST PLACE – MIKES 1

JAMES HARRIS

STEVE HUNT

 

3RD PLACE – MIKES 6

SCOTT MOSER

MICHAEL RHONE

 

D216 LEAGUE – SUNDAY LUCKY’S DOUBLES

 

1ST PLACE – LUCK 8

LANCE LUKINS

HERSCHEL LILE

 

2ST PLACE – LUCK 7

JASON SCHELSKE

ASHLEY SPENCER

 

3RD PLACE – LUCK 6

DALLAS WILLIAMS

TREVOR SELLERS

 

D219 LEAGUE – SUNDAY STELLA’S DOUBLES

 

1ST PLACE – STELLA 3

ED WHEELER

JIMMY WOOD

 

2ST PLACE – STELLA 2

DAMIEN ALLEN

MICKEY WOOD

 

3RD PLACE – STELLA 4

RHONDA RAYN

MIKE MEHLING

 

D205 LEAGUE – MONDAY RITE WAY SINGLES

 

1ST PLACE – RITE WAY 1

BUDDY RICHMOND

 

2ND PLACE – RITE WAY 2

ERIC MERIDA

 

3RD PLACE – RITE WAY 3

MELISSA STAUFER

 

D207 LEAGUE – MONDAY NITE OWLS MIX DOUBLES

 

1ST PLACE – NITE 6

ANGIE PARKER

JAMES ULMAN

 

2ND PLACE – NITE 8

ANDREA DUMAS

TOM PLUNKETT

 

3RD PLACE – NITE 1

JESSICA KENNEDY

MIKE FRANKLIN

 

D190 LEAGUE – MONDAY LUCKY’S DOUBLES

 

1ST PLACE – LUCK 8

CHUCK DAVIS

JUSTIN DAVIS

 

2ND PLACE – LUCK 11

LOYD AXE

JEFF PACE

 

3RD PLACE – LUCK 6

JAKE SKOBEL

STEVE TAYLOR

 

D217 LEAGUE – MONDAY LUCKY’S DOUBLES

 

1ST PLACE – LUCK 8

CHUCK DAVIS

JUSTIN DAVIS

 

2ND PLACE – LUCK 1

JOHN STOFLETH SR

SKI DAVIS

 

3RD PLACE – LUCK 2

ANDY BEGLE

RON SMITH

 

D206 LEAGUE – TUESDAY RITE WAY DOUBLES

 

1ST PLACE – RITE WAY 2

BUDDY RICHMOND

LAURIE RICHMOND

 

2ND PLACE – RITE WAY 5

ERIC MERIDA

ASHLEY LEONARD

 

3RD PLACE – RITE WAY 1

DONATE AKERS

FRANK CORDERO

 

D208 LEAGUE – TUESDAY NITE OWLS DOUBLES

 

1ST PLACE – NITE 1

JEFF HELMS

MIKE LAFLAMME

 

2ND PLACE – NITE 2

DUSTIN COE

JAMES ULMAN

 

3RD PLACE – NITE 7

BRANDON PARTON

BILL DAVIS

 

D191 LEAGUE – TUESDAY EAGLES 3 PERSON

 

1ST PLACE – EAGLES 6

ART BUESCHER

TOMMY CRAIN

TIM WHEELER

 

2ND PLACE – EAGLES 5

MAC FIELY

ROCKY EASTRIDGE

DAN HOGE

 

3RD PLACE – EAGLES 4

BILL WHEELER

CARL DAWES

MIKE NYLAND

 

D221 LEAGUE – TUESDAY STELLA’S 3 PERSON

 

1ST PLACE – STELLA 3

STEVE LAMBERTSON JR

DEBBIE HEVNER

MICKEY WOOD

 

2ND PLACE – STELLA 4

CHRIS FAULKNER

TINA MYRS

STELLA KLING

 

3RD PLACE – STELLA 1

PAUL LAWHEAD

BILL FAULKNER

ALYSON WOOD

 

D215 LEAGUE – TUESDAY SHOOTERS LADIES SINGLES

 

1ST PLACE – SHOOT 1

SHANNON MINGLIN

 

2ND PLACE – SHOOT 5

SUSIE WARWICK

 

3RD PLACE – SHOOT 3

CATHLEEN HALLAM

 

D210 LEAGUE – TUESDAY LUCKYS LADIES DOUBLES

 

1ST PLACE – LUCK 9

KARI WHITNEY

MALLORY MARCHETTI

 

2ND PLACE – LUCK 7

PRISCILLA JONES

JEANNIE GEHRICH

 

3RD PLACE – LUCK 4

GINA NEEL

LOUISE LIFORD

 

D218 LEAGUE – WEDNESDAY SHOOTERS DOUBLES

 

1ST PLACE – SHOOT 5

JEFF COHEE

RICKY WRIGHT

 

2ND PLACE – SHOOT 3

DARRILL MAXWELL

TRACY WRIGHT

 

3RD PLACE – SHOOT 6

STEVE CHASE

SCOTT HARPER

 

D209 LEAGUE – WEDNESDAY KT’S DOUBLES

 

1ST PLACE – KTS 5

JOSH WINKLER

SCOTT MCBRIDE

 

2ND PLACE – KTS 4

ZACK LANE

JEREMY RENO

 

3RD PLACE – KTS 2

SCOTT MANGES

TONI GLEN

 

D223 LEAGUE – WEDNESDAY LOCAL 3 PERSON

 

1ST PLACE – LOCAL 4

BRIAN DONAHUE

GUS CULLIVAN

RICKY ROGERS

 

2ND PLACE – LOCAL 2

JOSH BARRETT

DON GREEN

BRIAN BENNER

 

3RD PLACE – LOCAL 3

GOOSE COPHER

ED CLARK

CHRIS BENNER

 

D214 LEAGUE – THURSDAY LUCKY’S MIX DOUBLES

 

1ST PLACE – LUCK 1

JERI THEARD

STEVE MORGAN

 

2ND PLACE TIE – LUCK 7

GINA NEEL

HERB NEEL

 

3rd PLACE – LUCK 3

BRENDA HUTCHCRAFT

DAN OLIN

 

D222 LEAGUE – THURSDAY MOOSE LAF DOUBLES

 

1ST PLACE – MOOSE 7

ED DELPH

MATT HAYNES

 

2ND PLACE – MOOSE 4

ADAM MCQUIRE

CODY ARMES

 

3rd PLACE – MOOSE 6

KURTIS SHARPW

DUSTIN YATES

 

D201 LEAGUE – THURSDAY SHOOTERS MIX DOUBLES

 

1ST PLACE – SHOOT 8

JEFF COHEE

WENDY COHEE

 

2ND PLACE – SHOOT 15

DUSTIN YATES

JESSICA HAYNES

 

3rd PLACE – SHOOT 6

TRACY WRIGHT

DEBBIE PATTERSON

 

D220 LEAGUE – THURSDAY SHOOTERS MIX DOUBLES

 

1ST PLACE – SHOOT 4

WENDY COHEE

JEFF COHEE

 

2ND PLACE – SHOOT 17

MARY MORRIS

RANDY MORRIS

 

3rd PLACE – SHOOT 13

SHANNON MINGLIN

RICKY WRIGHT

D204 LEAGUE – FRIDAY NITE OWLS MIX DOUBLES

 

1ST PLACE – NITE  15

GINA NEEL

HERB NEEL

 

2ND PLACE – NITE  2

JEANNIE GEHRICH

TERRY HILL

 

3rd PLACE – NITE  5

JENNIFER ADIMARE

KELLY HAWK

 

D211 LEAGUE – SATURDAY SHOOTERS DOUBLES

 

1ST PLACE – SHOOT 8

MIKE HARRIS

TONY ROMENZAK

 

2ND PLACE – SHOOT 1

JEFF COHEE

RICH STERLING

 

3rd PLACE – SHOOT 2

DARRELL MAXWELL

SCOTT HALE